Az emberi test szimptómákat kezd produkálni akkor, ha valami nem működik benne úgy, ahogy kellene. A bőrrák jelei magától értetődően a bőrfelületen jelennek meg. A tünetek kiváltója pedig valamilyen külsőleges behatásnak tudható be. A legvalószínűbb, hogy ott jelennek meg ezek a daganatos betegségre utaló tünetek, ahol a legtöbb ideig éri a bőrt a nap. De ez nem törvényszerű. A bőrrák jelei közé lehet sorolni a furcsa foltokat, amelyek lehetnek pikkelyesek, barnák vagy pirosak.
Ezek nem múlnak el akkor, amikor már kímélni próbálja az ember a bőrét, és nem teszi ki több sugárzásnak. Az eldeformálódott és megnőtt anyajegyek is lehetnek a rákos megbetegedés első jelei. Akár újak, akár egy régebbi anyajegyből nőttek ki, a veszélyességük ugyanakkora. Melanomának nevezik, és ez a fajta daganat akár áttétet is tud képezni a testben. Ebből következik, hogy a bőrrák jelei a nagyon komoly kategóriába esnek, amelyeket egy bőrgyógyász azonnal kivizsgáltat.
Mint ahogyan említettük, a bőrdaganat tünetei nem múlnak el akkor sem, ha nem éri már több sugárzás a területet. Nem így van ez, amikor a napallergia tünetei kerülnek a fókuszba. Ez a betegség teljesen másképpen viselkedik. Hiszen gyakran enyhülnek a szimptómák, ha a bőrt már nem éri a napfény. Ekkor a kipirosodott bőr lelohad, viszketése enyhül, és már nem is olyan kellemetlen érzés, mint amikor először észlelte az ember. Ez történik a szerencsés esetekben. De nem szabad elfelejteni, hogy mint a többi allergiatípusnak, ennek is vannak súlyossági fokozatai.
Van, akinek csak éppen hogy kipirul a bőre, és érzékenyebb lesz, mint máskor. Másnak viszont teljesen beduzzadhat, és akár hólyagok is boríthatják az érintett bőrfelületet, amely nem szűnik meg idővel, hanem egyre rosszabbak lesznek a napallergia tünetei. Ilyenkor gyors segítségre van szüksége a betegnek. Úgyhogy nem szabad várni arra, amíg valamelyik bőrgyógyász valamikor tudja majd fogadni, hanem az ügyeletre kell sietni, hogy mihamarabb megfelelő orvosi segítségben tudják részesíteni.